Види міжкімнатних дверей. Як вибрати найкращу модель?
Міжкімнатні двері – важливий елемент інтер’єру. Вони відповідають за зонування простору, забезпечують тепло- та звукоізоляцію, додають дизайну завершеності, розставляють правильні акценти. Робите повноцінний ремонт або просто хочете «освіжити» приміщення, замінивши двері? Вибрати оптимальний варіант легко, якщо врахувати всі нюанси. Наша стаття надасть вичерпну відповідь на питання “Як вибрати якісні міжкімнатні двері?”. Бонусом, виділимо найбільш актуальні варіанти від виробника LanDoor.
Як правильно вибрати міжкімнатні двері з урахуванням всіх видів?
Сучасний ринок дверей пропонує чималий асортимент виробів різної конструкції, матеріалів, способів відкривання, розмірів, дизайну тощо. Розповідаємо детальніше й даємо дієві поради як вибрати міжкімнатні двері!
Види дверей за матеріалом
Матеріал виготовлення – визначальний критерій при виборі дверей в кімнату. Магазин LanDoor пропонує вироби з природних і штучних матеріалів: дерево, МДФ, метал, скло.
Двері міжкімнатні дерев’яні. Вони зроблені з масиву дерева міцних порід (дуб, ясен, сосна). Такі конструкції вирізняються природною фактурою з волокнистими візерунками. Дерев’яні двері мають чимало переваг:
- екологічність – матеріал повністю натуральний, безпечний для здоров’я людей і тварин;
- надійність і довговічність – дерево є доволі стійким, тому навіть після 20 років служби воно збереже свої експлуатаційні властивості (звісно, лише за умови правильного догляду);
- звуко- й теплоізоляційні властивості – сучасні двері з масиву, завдяки якісному матеріалу, вдало підібраній обробці, мають чудовий показник теплопровідності та шумопоглинання. Тепло і тишу такі двері точно забезпечать!
Залежно від виду дерева, яке використовується при виробництві дверей, вони можуть мати додаткові переваги. Двері з дуба – найбільш міцні, стійкі до вологи, частих перепадів температури. Саме те, що потрібно в коридор чи кухню приватного будинку! Моделі з сосни, навпаки, більше підходять для квартири. Вони легші, добре поглинають вологу і підтримують баланс свіжого повітря в кімнаті на оптимальному рівні. Двері з ясена – світлі, мають унікальну структуру, не пошкодяться під впливом вологи чи високих температур.
Двері з МДФ – штучного матеріалу з середнім показником щільності. Він виготовляється з волокон деревини, змішаних зі смолою. Має великий попит серед споживачів, завдяки естетичному зовнішньому виглядові, доступній ціні, простоті в монтажі й експлуатації. Переваги дверей з МДФ наступні:
- міцність – такі моделі зроблені з використанням специфічної технології пресування, завдяки якій дрібна стружка дерева і смола перетворюються в міцний матеріал, котрий здатний витримувати навіть точковий механічний вплив;
- невелика вага – двері з МДФ можна монтувати навіть у квартирах з дуже тонкими стінами;
- вологостійкість – вона забезпечується відповідними речовинами, які входять до складу і спеціальною плівкою з ПВХ;
- довгий термін експлуатації – штучний матеріал не гниє, витримує сильні температурні перепади, помірний механічний вплив;
- оптимальні ізоляційні якості – двері з МДФ добре утримують тепло, поглинають сторонні звуки.
При виробництві дверей спеціалісти компанії LanDoor використовують поєднання двох вищезгаданих матеріалів – масиву та МДФ. Тандем природного і штучного матеріалів відмінно доповнюють один одного, збільшують термін служби виробу, роблять його універсальним. Головне – якісна обробка!
Металеві міжкімнатні двері. Частіше цей матеріал використовується при виробництві вхідних дверей, проте після того, як трендовим став стиль лофт, де виключається можливість використання дерева в класичних тонах, виробники вирішили, що варто поекспериментувати. Наприклад, компанія LanDoor виготовляє двері з алюмінію. Попри стереотипні уявлення про масивність конструкцій, металеві двері мають досить невелику вагу за рахунок скляної вставки в полотно. Переваги дверей з металу:
- термін служби 10 і більше років – якісний матеріал, надійна фурнітура, спеціальні петлі гарантують довговічність і безпечну експлуатацію;
- вогнетривкість – металеві моделі більш стійкі до вогню, ніж всі інші;
- екологічність – матеріал повністю безпечний для здоров’я, у складі повністю відсутні токсини;
- вологостійкість – після фарбування двері з металу ще краще реагують на воду, пару. Ще один чудовий варіант у ванну кімнату!
Двері зі скла. Вироби з цього матеріалу, на перший погляд, здаються дуже крихкими, однак ця думка хибна. При створенні скляного полотна застосовуються інноваційні технології виробництва, тому насправді сучасні міжкімнатні двері зі скла доволі стійкі до ушкоджень. Товщина конструкції до 8 мм. Навіть коли щось трапиться, скло не поранить мешканців будинку. Переваги дверей з цього матеріалу:
- простота в догляді – зазвичай виріб обробляється засобом для відштовхування бруду, тому частих забруднень можна уникнути. Важливо, щоб прибирання було регулярним (бодай сухе);
- стійкість до ударів – розбити таке скло непросто, бо воно нерідко захищене, наприклад, дерев’яними вставками;
- трендовий дизайн – двері в кімнату часто виготовлені не суто зі скла, а мають лише невеликі скляні вставки, як-от в моделі LDL 15. Чорні каркас і полотно, біле матове скло у вигляді двох товстих горизонтальних ліній. Дизайнери LanDoor йдуть в ногу з часом, тому створили актуальні сьогодні приховані дзеркальні двері з алюмінієвим торцем. Оригінальне дзеркальце з сюрпризом, правда ж?
Важливі нюанси при виборі – дверна коробка і лиштва
Ці нюанси не є визначальними, проте для того, щоб конструкція виглядала завершеною, треба їх врахувати.
Почнемо з дверної коробки, яка, крім декоративної функції ще тримає полотно і відповідає за щільне замикання дверей. Коробка може бути звичайна (прямокутник, закріплений дюбелями тощо) і телескопічна (прямокутник з прорізами по периметру). Другий варіант більш зручний у монтажі, та й після наступного ремонту всю конструкцію не треба буде розбирати, аби пофарбувати стіни.
Крім того, коробки можуть бути з порогом чи без нього. Тут все залежить від ваших уподобань. Маєте робот-пилосос? Логічно, кому зайві перепони у вигляді порога треба.
Цінна порада: якщо робите ремонт з нуля, то замовляйте двері і встановлюйте коробки ще перед монтажем підлоги. Тоді все буде гармонійно, рівно, охайно.
Тепер щодо лиштви. Вона потрібна, аби замаскувати шви між коробкою і стіною, візуально розширити отвір. Лиштва буває плоскою, фігурною, напівкруглою тощо. В магазині LanDoor продаються двері міжкімнатні з коробкою і наличником у комплекті, тому хвилюватися за покупку всіх складових окремо немає сенсу.
Які є види міжкімнатних дверей за способом відкривання?
Купити хороші двері, які гарантовано підійдуть для вашого будинку чи квартири лише за зовнішнім виглядом – можливо, але складно, бо треба врахувати функціональність. Поговоримо про поширені види відкривання.
Почнемо з того, що міжкімнатні двері можуть бути одно- чи двополовинкові. Перші – стандарт, що ідеально вписується в інтер’єр будь-якого житла. Другі – більш габаритні, складаються з двох однакових частин, але може бути варіант, що ліва частина менша, ніж права і навпаки. Двополовинкові міжкімнатні двері частіше встановлюють власники великих приватних будинків, бо такі вироби потребують багато площі.
Тепер щодо способу відкривання. Він буває трьох видів – розпашні, розсувні, розкладні. Оскільки в моді зараз мінімалізм, то останні два види мають доволі малий попит. Усе знову ж таки зводиться до того, що розсувні та розкладні двері через швидке зношування механізмів ламаються частіше.
Розпашні – найбільш поширений варіант. Попит на цей вид дверей пояснюється зручністю експлуатації і простотою установки. Розпашні моделі відкриваються в обидва боки: назовні, всередину. При виборі таких дверей зверніть увагу на інтер’єр будинку, придивіться до специфіки розміщення меблів, щоб після монтажу конструкція нормально відчинялася, без стукання в меблі чи стіну.
Важливо згадати і про розміщення ручок. Є два варіанти – зліва і справа, як вам зручно! Компанія LanDoor враховує всі інтер’єрні нюанси, тому в нас можна замовити міжкімнатні двері під ваші потреби.
Міжкімнатні розсувні двері – оптимальне рішення для маленького житла. Треба максимально зекономити площу – купуйте саме цей варіант! Механізм роботи розсувних дверей простий – вони просто розходяться по різні боки стіни. Складніші моделі мають з обох боків спеціальні отвори, куди половинки «ховаються» при відчиненні.
Розкладні двері – конструкція, котра працює за принципом складання в гармошку. Такі двері оснащені спеціальними шарнірами, завдяки яким вони рухаються. Насправді шарніри отримують невелике навантаження, але при частому використанні не витримують і ламаються або просто швидко зношуються. Розкладні двері, хоч і зекономлять вам простір, але гарантовано принесуть більше дискомфорту, ніж користі при монтажі та експлуатації. Потрібна буде регулярна заміна шарнірів.
Види дверей за розміром
Розмір міжкімнатних дверей – такий же важливий критерій, як і матеріал. Перед покупкою ретельно зробіть всі заміри: висота, ширина, глибина дверей. Міряйте з додаванням до отриманого результату невеликого запасу (1-2 см).
Стандартні розміри дверей – від 800х2000 мм і більше. Глибина залежить від товщини стін, але приблизно 70-200 мм.
Ретельно оглядати асортимент і підшукувати готові варіанти, які ідеально підходять до розміру вашого дверного отвору – не варто, адже більшість з них все одне не будуть відповідати стандартам. Саме тому наші спеціалісти вирішили, що оптимальним варіантом стане виготовлення дверей під індивідуальне замовлення. Швидко, якісно та доступно кожному!
Міжкімнатні двері – фурнітура
Ручки, замки, петлі – усе має бути зроблене з металу. Пластмаса свідчить про те, що двері неякісні. Вона дуже вразлива навіть до легких ударів. Металева фурнітура більш міцна, надійна, стійка до подряпин, і гарантовано прослужить довше.
Які варіанти кольорів і дизайну міжкімнатних дверей пропонує LanDoor?
Різноманіття кольорів та дизайнерських задумів серед асортименту дверей LanDoor справді дивує. Білі, бежеві, світло-коричневі, зелені, салатові, сині, сірі, чорні – у нас є кольори під різні інтер’єрні стилі.
Порада: купуйте всі міжкімнатні двері однієї моделі. Краще обрати універсальні конструкції. Таким чином, ваша квартира буде виглядати більш естетично.
Те саме стосується і дизайну. Наприклад, креативно та стильно виглядає модель LDW 03. Біле полотно, імітація віконця, чорне скло – контраст для поціновувачів різких переходів.
Власникам житла з малою кількістю сонця і світла, ми радимо придивитися до дверей зі склом. Прямокутне, квадратне, закрите дерев’яними решітками – у LanDoor є все. Головне, дивитеся на дизайн інтер’єру і підбираєте, орієнтуючись на кольори стін та підлоги.
Перш ніж розповідати про цікаві моделі, хочемо наголосити, що вибирати двері потрібно відповідно до тонів інтер’єру помешкання. Якщо воно, наприклад, сіро-біле (сірі стіни, біла плитка або ламінат), то вдало впишуться туди двері міжкімнатні білі.
Переважають різнокольорові мотиви? Тоді потрібно зробити так: подивитися, який колір домінує в приміщенні, порівняти, з яким із представлених в кімнаті кольорів він найкраще комбінується, і купити двері саме такого тону. Це зовсім не складно! Далі – коротко про стилі.
Прихильникам скандинавського стилю радимо звернути увагу на двері бежевого, зеленого, салатового кольорів LDW (02, 07, 09). Вони без скла, мають звичайний дверний орнамент з вирізаними прямокутниками. Специфіка виробів – у кольорах. Тони не яскраві, а трохи приглушені. Якраз те, що ідеально доповнить цей дизайн.
Завершуєте ремонт і думаєте як вибрати міжкімнатні двері в квартиру? Пропонуємо дещо ну супер оригінальне – двері прихованого монтажу у формі дзеркала з алюмінієвим торцем. Компактні, багатофункціональні, економлять простір, легкі в догляді. Те, що треба для квартир з мінімалістичним дизайном!
Ну і головна родзинка сайту LanDoor – категорія, присвячена найбільш поширеному сьогодні інтер’єрному стилю Loft. Там зібрані варіанти дверей базових кольорів й оздоблення. Серед візерунків – легкі вирізані смужки (прямі та хаотичні), дзеркальні смуги, перевернутий на бік прямокутник тощо. Мінімум малюнків – максимум смаку!
Тим, в кого маленька квартира і хочеться максимально заощадити простір запропонуємо подивитися товари у ще одній категорії – «Прихованого монтажу». Там теж можна знайти чимало цікавого.
Насамкінець хочемо поговорити про ціну. Вона відрізняється, залежно від матеріалу, розміру, додаткових елементів. Найбільш бюджетні міжкімнатні двері з нашого магазину коштують від 10 680 грн, найдорожчі – від 23 520 грн.
Ну що, після прочитання цієї статті ви переконалися, що вибрати й купити міжкімнатні двері не так складно, як здається? Значно складніше обрати серед широкого асортименту LanDoor. Трендові кольори, стильний дизайн, чудова якість… Усі фото та описи доступні біля кожної одиниці товару на сайті. Заходьте, обирайте, замовляйте. Доставимо і, за бажанням, встановимо конструкцію з дотриманням усіх вимог, а ще надамо гарантію 12-24 місяці, залежно від моделі. Ми раді кожному клієнту. Ласкаво просимо!